• Prevádzka počas letných prázdnin 2024

• Materská škola Fialová 12 bude v prevádzke počas mesiaca august 2024. Počas mesiaca júl 2024 bude pre deti z MŠ Fialová 12 k dispozícii náhradná materská škola Turnianska 10.

• OZNAM O TERMÍNE A PODMIENKACH PRIJÍMANIA DETÍ NA PREDPRIMÁRNE VZDELÁVANIE DO MŠ FIALOVÁ 12, 851 07 BRATISLAVA na školský rok 2024/2025

na školský rok 2024/2025

Prijímanie žiadostí o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie sa uskutoční v termíne

od 2. mája 2024 do 7. mája 2024

Pri prijímaní detí zákonní zástupcovia predložia:

Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie do materskej školy

Súčasťou žiadosti je potvrdenie od lekára s údajom o povinnom očkovaní.

Žiadosť je potrebné podpísať oboma zákonnými zástupcami. V prípade, ak je odôvodnená prekážka k podpisu oboch ZZ, je potrebné priniesť vyhlásenie k podaniu žiadosti na predprimárne vzdelávanie  jedným zákonným zástupcom.

Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie do materskej školy je možné doručiť:

• osobne v čase od 10:00 hod. – 12:00 hod.
              • poštou na adresu Materská škola Fialova 12, 851 07 Bratislava

V prípade zvýšeného záujmu o prijatie detí do materskej školy sa po prijatí všetkých detí, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné, prednostne budú prijímať deti, ktoré budú spĺňať ostatné podmienky, ktoré určuje riaditeľka MŠ.

Ostatné podmienky prijímania detí v zmysle § 59 ods. 2 školského zákona, ktoré určuje riaditeľka materskej školy:

1. deti, ktoré nedovŕšia do 31. 08. 2024 vek 5 rokov a zákonný zástupca požiada o prijatie na povinné predprimárne vzdelávanie, zákonný zástupca takéhoto dieťaťa k žiadosti priloží aj písomný súhlas príslušného zariadenia poradenstva a prevencie a súhlasné vyjadrenie všeobecného lekára pre deti a dorast (uprednostnené budú deti, ktoré majú pobyt na spádovej ulici),
              2. súrodenci detí, ktorí do 31. 08. 2024 dosiahnu vek 3 roky,
              3. deti z mestskej časti Bratislava- Petržalka- trvalý pobyt:
              • deti, ktoré dovŕšia vek 5 rokov,
              • deti, ktoré dovŕšia vek 4 roky,
              • deti, ktoré dovŕšia vek 3 roky.
              1. ostatné deti v závislosti od voľnej kapacity, podľa veku:
              • deti, ktoré dovŕšia vek 5 rokov,
              • deti, ktoré dovŕšia vek 4 roky,
              • deti, ktoré dovŕšia vek 3 roky.

Rodičia si podávajú iba 1 žiadosť o prijatie dieťaťa do materskej školy.